• diagnózis (2016. május): gyógyíthatatlan epilepszia
• mai állapota: egészséges, életvidám
Katica tünetei kb. másfél éve kezdődtek: mintha körülötte repkedő láthatatlan legyeket nézne, majd váratlanul olyan megmagyarázhatatlan félelmi reakciókat produkál, mintha nagyon ijesztő dolgot látna, odarohan a gazdájához, és nem tágít mellőle.
Ilyenkor a gazdi ölbe veszi, nyugtatgatja, babusgatja, órákon át simogatja, masszírozza, míg el nem múlik a roham. Mindeközben Katica remegve, lihegve bújik gazdijához, majd szép lassan megnyugszik, a roham elmúltával lefekszik, és alszik egy nagyot.
Katica kertes házban él egy idős német juhászkutyával, akivel nagyon jó a kapcsolata.
Katica a főnök, még a gazdája is – egyfajta félreértelmezett szeretetből – teljesen alárendeli magát, mindent úgy és akkor tesz, ahogy és amikor Katica szeretné.
Kezelő állatorvosa a rohamokat videóról megtekintve ún. fokális epilepsziának diagnosztizálta a jelenséget, és közölte a gazdival, hogy erre nem tud gyógyszert adni, és ha súlyosbodnak a rohamok, sajnos nincs más lehetőség, Katicát végleg el kell altatni.
A gazdi nem adta fel …, addig keresett és kutatott megoldás után, míg 2017. május közepén rám talált. Azzal a reménnyel fordult hozzám, hátha lehet még segíteni Katicán valamilyen alternatív módszerrel.
Megismerve Katica életkörülményeit, az előzményeket, a tünetek részletes lezajlását, valamint a gazdi teljes alárendelődését, ami Katicát – a családban elfoglalt domináns pozíciója miatt – pszichésen nagyon megterhelte, arra a következtetésre jutottam, hogy Katicánál ezek a tünetek olyasmik lehetnek, mint embereknél a pánikroham.
Részletes állapotfelmérés után Katica az alkatának megfelelő homeopátiás szereket, és az idegrendszerét erősítő gyógynövényes készítményt kapott.
Emellett segítségül hívtam Pál Judit (06 30 508 1430) kutya viselkedésterapeuta kolléganőmet, aki Katica saját környezetében tanulmányozta az állat reakcióit. Megállapította, hogy alapvetően egy abszolút alárendelődő, követő energetikájú kutyáról van szó, akinek igen nagy megterhelést jelentett a vezéri szerep „felvállalása” a gazdi helyett. Ez túl nagy terhet rótt az idegrendszerére, ami a fenti tünetekben csúcsosodott ki. Miután mindezeket részletesen megbeszélték a gazdival, Judit megtanította neki, hogy hogyan vegye vissza az ún. falkavezéri szerepet Katicától, hogy az végre megnyugodhasson, és biztonságban érezhesse magát.
Katica gazdája nagyon együttműködő volt, minden utasítást pontosan betartott.
A kezelés kezdeti szakaszában volt még egy enyhe lefolyású, rövid ideig tartó rohama, de az azóta eltelt időben tünetmentes.
Katicából egy boldog, egészséges, kiegyensúlyozott kutyus lett. 😊
Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata (2017. augusztus)